Tale post bi lahko imel zelo preprost naslov: Dekleta in fantje z jajci! Pa vendar sem ga poimenoval malce drugače.
Lanski DH Javor je bil odlično pripravljen, pa vendar je bil letošnji še malce boljši! Fantje iz MTB Trbovlje so pripravili odlično dirko in tudi vreme je prizaneslo! 114 tekmovalk (teh je bilo bolj malo) in tekmovalcev iz različnih držv, se je borilo s skalami, koreninami in pa predvsem travnikom. In kljub parim padcem, ki so na začetku izgledali precej boleče, se je vse super rešilo, če ne štejemo skrivljenih koles, potrganih verig in prask.
Par podatkov o progi:
Dolžina proge: 2500m
Višinska razlika: 350m
Predviden čas vožnje: 3 minute
Sestava proge: 9,7% makadam, 30% traktor. pot, 60% pešpot, 0.3% asfalt, 50% hitri odseki, 50% počasni tehnični odseki

Zmagovalec Jure Logar je za celoten spust porabil 2:43:00! Definitivno ima jajca, meni je bilo naporno že pešačenje ob progi!
Se vidimo drugo leto!

5 Responses to Downhill Javor 2007

1. ŽonPjer says:

Izvrstno! Me je resno mikal, da bi pršu…Pred tednom sem sprobu progo na Debnem vrhu in se tud razlepu, ampak je blo pa vseen kul. Vsa čast temle daunhilerjem :)

2. had says:

drugic pa nic razmisljat!!! hudica no!

3. ostek says:

Yoooooooooo podzemljaš! ;)

Super slike ponovno iz DH JAVOR! A mi lahko pošlješ tiste z našim transparentom! lahk mi jih pa osebno pripelješ in grevo pol ša na kak ice tee! ;)

Lp

4. Cyb3r says:

Res odlična tekma/dirka. Sedem sekund hitrejši čas izpred prejšnjih let in vsako leto več spustašev, ki so vedno bolj divji.

5. […] | | fotografije | Nihče še ni komentiral Fantje iz MTB Trbowle, ki so do sedaj organizirali DH Javor so na spletu zapisali: Po desetletju prirejanja državnih prvenstev in tekem za slovenski pokal v […]