Ženske torbice in moško razumevanje in upoštevanje tega fenomena!

Sam ne bom nikoli razumel fascinacije žensk nad torbicami! Verjetno se s predhodnim stavkom strinja večina moških – tisti, ki pa to razumejo, pa bi lahko to skrivnost delili tudi z vsemi ostalimi. Ženska torbica je pač nekaj podobnega kot ženski čevlji – nikoli jih ni dovolj, saj jih obstaja cela vrsta, ki so si med seboj povsem podobni, vendar so tako različni, da je treba kupiti čisto vse. Poanta ni samo v barvah, ampak v vseh mogočih drobnih in na prvo oko neopaznih stvareh, ki so še kako pomembne za ženske!

Ampak gremo na začetek. Verjetno večina moških pozna pogled ženske, ko gre mimo izložbe s čevlji, ali torbicami – le ta postane nežen, očke se začnejo svetiti v temi in sramežljivo stopicanje je nekaj povsem normalnega, saj se ponavadi zašibijo kolena, ko se zagleda kaj takšnega, kar še ni v zbirki torbic doma. No, tudi moškemu se zašibijo kolena, ko zagleda ceno torbice in zraven začne premišljati, koliko gadgetov bi dobil za ta denar, oz. da je cena ene torbice enaka ceni XBOX-a, iPhona 4S, ali česa podobnega.

In potem se začne s standardno proceduro – ja, točno takšno torbico potrebujem, vedno jo bom nosila, gre k vsem mojim cunjam… Zgodba je vedno rahla podobna, vendar vsako nasprotovanje tem beseda v smislu – tale barva pa ne gre k tistemu plašču, bo zatrta že na začetku in definitivno ne bo prinesla nič dobrega. Najboljše je samo kimati in pritrjevati – seveda, točno takšno torbico potrebuješ in super bo, ko jo boš nosila naslednja štiri leta vsak dan. Pri slednjem se ponavadi zgodba rahlo zasuče, saj kaj takšnega preprosto ne gre. In tukaj spet lahko naletite na mino – ne oporekajte, ampak stopite v trgovino in si od bližje poglejte to čudovito in oh in sploh torbico. Spremenite taktiko in pokažite navdušenje nad torbico in se začnite o njej pogovarjati tudi s prodajalko. Boljša polovica bo presenečena in sedaj se lahko za vas konča vse skupaj zelo ugodno – namreč, ker ji ne boste nasprotovali, se bo premislila in bo začela racionalno razmišljati o ceni torbice..

Ali pa bo storila to, kar je itak imela namen storiti. Kupila bo torbico, čeprav je cena hudičevo previsoka. Vendar tudi v tem primeru ohranite ponosno držo in ji povejte, da je bil to nakup meseca! Da se od sedaj naprej doma je samo še krompir in fižol, ji ne omenjajte, saj s tem ne boste naredili nič dobrega. Sedaj imate odlično priložnost, da si sami nabavite kakšen “gadget”, kajti vaša boljša polovica je “zadovoljna”, ker ima torbico in vam ne bo mogla reči ne, ko boste brskali med konzolami! Če želite impresionirati, ne izberite ničesar in povejte to na glas! Občutka krivde sicer ne boste zaznali, vendar boste imeli vsaj čisto vest!

p.s.: zgodba ni izmišljena, je posledica “nakupovalne mrzlice”, kjer sem dal v parih dneh večkrat skozi to zgodbo. Ko vam boljša polovica pove, da oranžne torbice res še nima, potem ste pečeni – ker to pomeni, da vse ostale barve torbic že obstaja!

Dve leti nazaj sem v zapisu Ženske torbice – kdo razume ta ženski fenomen?! napisal:

Moški smo preprosta bitja. Ampak kot takšni imamo večkrat problem z razumevanjem nasprotnega spola. Ena izmed stvari, ki je moški ne bomo razumeli so čevlji, druga so torbice, da o vsem ostalem niti ne izgubljam besed.

Ampak tokrat bom ostal pri ženskih torbicah. Fenomenu ki mi je kot pripadniku moške vrste, ki verjame da ima naenkrat na sebi lahko samo ene čevlje, povsem nerazumljiv. Dejstvo, da mora imeti ženska torbice vseh barv, oblik, velikosti, materialov, mi počasi postaja samoumevno. Da so torbice namenjene letnemu času in da to kar je bilo moderno lani, ni več trendy letos, mi je tudi nekako znano postalo. Da ženska, ko gre mimo izložbe s torbicami pozabi na vse in je v tistem trenutku pripravljena “ubijati” za torbico pa je nekaj, kar presega celo mojo domišljijo.

  1. Res me zanima, če si pri tej objavi blokiral home IP address? Oziroma, če si temeljito premislil posledice pri tvoji boljši polovici, zdaj ko bo pripravljena na taktiko? :))

  2. Baba očitno ni zmožna opravljati svojega temeljnega poslanstva (fuk in zabava, froci, kuhinja), zato je nemudoma treba pred vrata postaviti kufre (ali torbice!) z njeno kramo in zamenjat ključavnico!

  3. Ajej, moški…. res ne razumete. 100x raje bi kupile novo kosilnico namesto novega para skrajno neudobnih čevljev, sprehode po štacunah bi z navečjim veseljem zamenjale za vkuhavanje marmelade in pedenanje moškega, spredaj, zadaj, spodaj in zgoraj… ampak šopingiranje je naša osnovna šloveška potreba. Kot dihanje.
    http://pizdun.org/2011/09/13/prekleto-sopingiranje/

  4. No, meni je to s torbicami popolnoma jasno! To je tako, kot bi si moški želeli v garaži vsaj 10 različnih tipov avtomobilov…..za vse potrebe in razpoloženja. Sej vsaka ženska ve, da je imeti več kot tri trorbice (ne, manj res ni realno) nepotrebno, a… Torbice ne potrebujejo garaže (mogoče svojo košaro, omarico,…), zavarovanja, ni posebnega vzdrževanja, sploh pa so cenejše od avtomobilov. Jaz bi na tvojem mestu jamrala, če bi žena zbirala drage kamne ;D

Komentarji so zaprti.