Končno! Telekom Slovenije odpira podjetniški pospeševalnik TSstartup, s katerim bodo izbrai do 10 ekip z največjim potencialom in jim omogočili delovno okolje v Ljubljani (kar zajema infrastrukturo, mentoriranje, strokovno pomoč in specializirana izobraževanja na področjih tehnike, programiranja, poslovanja in podjetništva). Izbrani v podjetniški inkubator bodo v 4 mesecih pripravili, ali izboljšali svojo storitev. Na koncu programa bo potekala predstavitev pred strokovno komisijo, partnerji in potencialnimi investitorji, prav tako pa se bodo sodelujoči potegovali za nagrade iz denarnega sklada v višini 30.000 eurov.
Zakaj končno? Ker o tem, da morajo velika podjetja v Sloveniji ponuditi svoje resurse, znanje, predvsem pa pomoč startupom, sem jaz “tumbal” že zelo dolgo časa. In sedaj sem končno vesel, da se bo to zgodilo, oz. da se delajo premiki tudi v tej smeri. In glede na to, da je zadaj Telekom in da pri samem procesu sodeluje tudi Aleš Špetič je tole definitivno ena izmed bolj pozitivnih novic na tem področju v zadnjem letu in več! Bravo!
Še par informacij o sami prijavi in sodelovanju (vse ostale informacije – http://www.tsstartup.si)
V programu TSstartup lahko sodelujejo podjetja, posamezniki ali skupine, ki se ukvarjajo z razvojem spletnih, mobilnih in telekomunikacijskih storitev za trženje v Sloveniji in svetu.
Prijavljene ekipe morajo ustrezati naslednjim pogojem:
- so pripravljene v podjetniškem pospeševalniku aktivno razvijati svojo storitev;
- želijo postati najuspešnejši slovenski startup;
- ne smejo biti del večjega podjetja, v njegovi lasti, ali z njim kakorkoli povezane;
- še niso pridobile večje investicije;
- na trgu niso aktivne več kot eno leto;
- se strinjajo s splošnimi pogoji sodelovanja;
- so organizirane ali so se pripravljene organizirati kot podjetje za trženje storitve, ki jo razvijajo.
Ekipe se prijavijo tako, da najkasneje do 1. 10. 2012 izpolnijo prijavnico na spletni strani www.tsstartup.si in v njej navedejo vse zahtevane podatke.
Se strinjam, da je zelo lepo, da so se slovenska podjetja začela udejstvovati tudi na tem področju.
Zdaj je samo vprašanje, ali je ta pospeševalnik samo finančne narave ali je dejansko neka pomoč pri uresničevanju novih idej. Ker se mi poraja vprašanje, zakaj bi potencialno million dollar idejo “prodal” za recimo 30.000€ in 40% share.
Je pa res, da zna biti kul odskočna deska za nadaljne projekte…
ne ne. tukaj se ne gre za share. ampak za okolje, v katerem lahko podjetje dejansko razvija svoj produkt :)
Opa, my bad. Po pravici povedano si nisem prebral FAQ in sem govoril nekam ke v tri dni.
Vidim ja, da je namen enak, kot v Hekovniku ali pri Silicon Gardens, samo, da je podkrepljeno s finančnimi sredstvi.
Mogoče še kje piše, kdo je v komisiji?
ni se komisije.. oz. se ni cist doloceno kdo bodo mentorji.. to pa se pride..
jeap, to je res inkubator, kar je kul zelo
Slovenija ima ronije, jugoslave in še nebroj samooklicanih doktorjev startupa. Švica ima četverico operativcev, ki je ustanovila Amaris in ga v pičlih 5 kobajagi kriznih letih naredila za hudo multinacionalno svetovalno skupino.
Poskušajmo drugače. Slovenija ima doktorje mešanja startup megle, ima TSStartup, ima tehnološe parke, ima inkubatorje, ima neke silikonske ali kakšne že vrtove in kup drugih papirosilicijevih dolin. Nemčija ima Erlangen, Böblingen, Jeno… Avstrija ima Beljak in Unterpremstätten…
Odloči naj se vsak sam.
kako pa Startup preverja unikatnost ideje ? saj tukaj je mlado podjetje ,katero je v celoti skopiralo idejo od nekoga drugega in jo prodaja za svojo .