Včeraj je skupina 36 poslancev na ustavno sodišče vložila zahtevo za ustavno presojo zakona o integriteti in preprečevanju korupcije. Z drugimi besedami gre za ukinitev KPK, ki je v zadnjem času pokazala kruto realnost slovenskega političnega prostora s svojimi ugotovitvami. Več kot 40 dni je že od objave poročila nadzora nad premoženjskim stanjem predsednikov parlamentarnih strank, vendar se ni zgodilo nič. Niti Zoran Jankovič, niti Janez Janša nista odstopila.
KPK je v teh dneh predstavila tudi poročilo o zaposlitvi hčerke Janeza Janše in sina Jožeta Tanka v družbi Plinovodi. Posledično so v stranki SDS in NSi strnili vrste, in zraven vključili še par ostalih poslancev in vložili zahtevo, katero predlagajo, da jo ustavno sodišče obravnava prednostno in zraven predlagajo tudi zadržanje izvrševanja zakona do odločitve ustavnega sodišča.
In kdo so ti poslanci, ki so se podpisali pod to:
SDS:
- Alenka Jeraj
- Andrej Čuš
- Branko Grims
- Damjana Petavar Dobovšek
- Danijel Krivec
- Dragutin Mate
- Eva Irgl
- Franc Breznik
- Irena Tavčar
- Ivan Grill
- Ivan Pišek
- Janja Napast
- Jože Tanko
- Jožef Jerovšek
- Ljubo Žnidar
- Marijan Pojbič
- Mateja Pučnik
- Patricija Šulin
- Rado Likar
- Robert Hrovat
- Romana Tomc
- Saša Ciglar
- Sonja Ramšak
- Štefan Tisel
- Tomaž Lisec
- Zvonko Lah
NSi:
- Matej Tonin
- Iva Dimic
- Jožef Horvat
- Janez Vasle
SLS:
- Franc Pukšič
DL:
- Bojan Starman
Nepovezani poslanci:
- Borut Ambrožič
- Ivan Simčič
- Ivan Vogrin
Poslanec narodne skupnosti
- Roberto Battelli
KPK je povzročila nemalo “sivih” las v zadnjem času tako levici, kot desnici. In verjetno bi bilo veselje, če bi komisijo ukinili, na strani politikov zelo veliko. Glede na to, da je bilo veliko obračunavanj s komisijo in njenimi zaposlenimi v obdobju po poročilo o premoženjskem stanju predsednikov strank, je tole dejanje samo še en pokazatelj več, kako se počne to v Sloveniji. Najprej diskreditacija, potem pa likvidacija – ukinitev. No, smešna stvar pri vsem tem je, da KPK deluje že precej let – na podlagi zakona o integriteti in preprečevanju korupcije – ZIntPK le ta potrebuje spremembe, vendar ne pa razveljavitev zakona in s tem ukinitev komisije!
Leta 2005, ko sem delal prve korake v svetu bloganja, sem v zapisu Antikorupcija zapisal:
Glede Draga Kosa: v casih Al Capona, med prohibicijo v ZDA, je obstajal Eliot Ness, ki je s svojo ekipo imel vse pristojnosti in vso podporo. Nekaj taksnega bi moral imeti tudi Drago Kos, pa bi potem videli, kdo je kdo v resnici.
Predlagam, da nikoli več ne dobijo kakršnokoli politično funkcijo, niti da so poslanci. Demokracija jim je pač neznana stvar.
No pa imamo hitman listo…
Aja, problem je če vložijo zadevo v ustavno presojo?
Glede na to da je ustava najvišji pravna in moralna avtoriteta v državi – če se izkaže da je zadeva neustavna boš dal spisek drugih poslancev, ki so podpirali neustavno ureditev?
@ Mirko
Glede na to da KPK deluje že nekaj (vrsto) let bi bilo naravnost neverjetno če bi se komaj sedaj odkrilo oziroma ustanovilo, da je le ta protiustavna. Sploh pa je vprašanje kaj so tako dolgo potem čakali vestni poslanci SDSja, kako so lahko dovoljevali delovanje protiustavne komisije? Dej potegni glavo ven iz peska in se malo ozri naokoli – to ni več Kanzas Doroteja!
Komisija bi se morala nemudoma lotiti preverjanja podpisnikov.
Bratje v lopovščini – vsi so na seznamu. SDSjevci so verjetno ponosni, da so med podpisniki tudi kalibri ala Simšič, Ambrožič, Batteli in Vogrin
Kje je pa Luda Mila? Tistemu, ki bo od sedaj naprej dal glas komu od zgoraj naštetih, želim, da do konca lifea je Ledo lazanjo…
Jaz pa želim, da tistega, ki da tem spakam svoj podpis,
Ljudmila Novak
posexa 3X dnevno .. vsak dan do gotove smrti …
:P
Tole je treba objaviti javno. SPISEK : KOGA VSE NA VOLITVAH NE BOMO VOLILI.