Še par dni (12. junij 2014) nas loči do začetka FIFA World Cup 2014 – svetovnega prvenstva v nogometu v Braziliji, ki bo prikovalo marsikaterega ljubitelja nogometa pred TV ekran za mesec dni, kolikor bo trajalo prvenstvo. V Sloveniji bodo nogometne tekme v živo predvajali na RTV Slovenija, dogajanje pa bodo komentirali reporterji Urban Laurenčič, Andrej Stare, Aleš Potočnik, Ivo Milovanovič, Tomaž Hudomalj in David Jakopič, medtem ko bosta dogajanje v studiu povezovala Saša Jerković in Ervin Čurlič.

Tekme bodo potekale na dvanajstih stadionihEstadio Mineirao – Belo Horizonte, Estadio Nacional – Brasilia, Estadio Castelao – Fortaleza, Arena da Baixada – Curitiba, Arena Pantanal – Cuiaba, Arena Amazonia – Manaus, Estadio das Dunas – Natal, Estadio Beira-Rio – Porto Alegre, Arena Pernambuco – Recife, Estadio do Maracana – Rio De Janeiro, Arena Fonte Nova – Salvador, Arena de Sao Paulo – Sao Paulo. Finale, ki bo istega dne, kot državnozborske volitve v Sloveniji, bo potekalo na stadionu Estadio do Maracana v Rio de Janeiru.

Nogometne reprezentance so razdeljene v osem skupin in skupina A je ena izmed najmočnejših:

  • skupina A: Brazilija, Hrvaška, Kamerun, Mehika
  • skupina B: Španija, Nizozemska, Avstralija, Čile
  • skupina C: Grčija, Kolumbija, Japonska, Slonokoščena obala
  • skupina D: Anglija, Italija, Kostarika, Urugvaj
  • skupina E: Francija, Švica, Ekvador, Honduras
  • skupina F: Argentina BiH, Nigerija, Iran
  • skupina G: Nemčija, Portugalska, ZDA, Gana
  • skupina H: Belgija, Rusija, Južna Koreja, Alžirija

Razpored tekem FIFA World Cup 2014 – razpored v Excel datoteki z urami tekem! –  World Cup 2014 in še za Google Calendar

  • Skupina A

12.6. stadion Sao Paolo:                    Brazilija – Hrvaška
13.6. stadion Natal:                             Mehika – Kamerun
17.6. stadion Fortaleza:                      Brazilija – Mehika
18.6. stadion Manaus:                        Kamerun – Hrvaška
23.6. stadion Brasilia:                         Kamerun – Brazilija
23.6. stadion Recife:                           Hrvaška – Mehika

  • Skupina B

13.6. stadion Salvador:                      Španija – Nizozemska
13.6. stadion Cuiaba:                         Čile – Avstralija
18.6. stadion Rio de Janeiro:            Španija – Čile
18.6. stadion Porto Alegre:                Avstralija – Nizozemska
23.6. stadion Curitiba:                        Avstralija – Španija
23.6. stadion Sao Paolo                     Nizozemska – Čile

  • Skupina C

14.6. stadion Belo Horizonte:            Kolumbija – Grčija
14.6. stadion Recife:                           Slonokoščena obala – Japonska
19.6. stadionBrasilia:                          Kolumbija – Slonokoščena obala
19.6. stadion Natal:                             Japonska – Grčija
24.6. stadionCuiaba:                          Japonska – Kolumbija
24.6.. stadion Fortaleza:                     Grčija – Slonokoščena obla

  • Skupina D

14.6. stadion Fortaleza:                      Urugvaj – Kostarika
14.6. stadion Manaus:                        Anglija – Italija
19.6. stadion Sao Paolo:                    Urugvaj – Anglija
20.6. stadion Recife:                           Italija – Kostarika
24.6. stadion Natal:                             Italija – Urugvaj
24.6. stadion Belo Horizonte:            Kostarika – Anglija

  • Skupina E

15.6. stadion Brasilia:                         Švica – Ekvador
15.6. stadion Porto Alegre:                Francija – Honduras
20.6. stadion Salvador:                      Švica – Francija
20.6. stadion Curitiba:                        Honduras – Ekvador
25.6. stadion Manaus:                        Honduras – Švica
25.6. stadion Rio de Janeiro:            Ekvador – Francija

  • Skupina F

15.6. stadion Rio de Janeiro:            Argentina – BiH
16.6. stadion Curitiba:                        Iran – Nigerija
21.6. stadion Belo horizonte:            Argentina – Iran
21.6. stadion Cuiaba:                         Nigerija – BiH
25.6. stadion Porto Alegre:                Nigerija – Argentina
25.6. stadion Salvador:                      BiH – Iran

  • Skupina G

16.6. stadion Salvador:                      Nemčija – Portugalska
16.6. stadion Natal:                             Gana – ZDA
21.6. stadion Fortaleza:                      Nemčija – Gana
22.6. stadion Manaus:                        ZDA – Portugalska
26.6. stadion Recife:                           ZDA – Nemčija
26.6. stadion Brasilia:                         Portugalska – Gana

  • Skupina H

17.6. stadion Belo Horizonte:            Belgija – Alžirija
17.6. stadion Cuiaba:                         Rusija – Južna Koreja
22.6. stadion Rio de Janeiro:            Belgija – Rusija
22.6. stadion Porto Alegre:                Južna koreja – Alžirija
26.6. stadion Sao Paolo:                    Južna Koreja – Belgija
26.6. stadion Curitiba:                        Alžirija – Rusija

2014 Fifa World Cup Predictions - And the Winner is...

by andrewyuan.
Explore more visuals like this one on the web’s largest information design community – Visually.

fifa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.