Kdo so letošnji nominiranci za Oskarje? 4. marca bo v Hollywoodu potekala že 90. podelitev nagrad Oskarji. Prireditev bo vodil Jimmy Kimmel, in Oskarje bodo podelili v 24 kategorijah. (vir)

ZA NAJBOLJŠI FILM:

  • Pokliči me po svojem imenu (Call Me By Your Name)
  • Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Dunkirk
  • Zbeži! (Get Out)
  • Lady Bird
  • Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Zamolčani dokumenti (The Post)
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ZA REŽIJO:

  • Christopher Nolan, Dunkirk
  • Jordan Peele, Zbeži! (Get Out)
  • Greta Gerwig, Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson, Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Guillermo del Toro, Oblika vode (The Shape of Water)

ZA NAJBOLJŠO IGRALKO

  • Sally Hawkins, Oblika vode (The Shape of Water)
  • Frances McDormand, Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  • Margot Robbie, Jaz, Tonya (I, Tonya)
  • Saoirse Ronan, Lady Bird
  • Meryl Streep, Zamolčani dokumenti (The Post)

ZA NAJBOLJŠO STRANSKO IGRALKO:

  • Mary J. Blige, Mudbound
  • Allison Janney, Jaz, Tonya (I, Tonya)
  • Lesley Manville, Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Laurie Metcalf, Lady Bird
  • Octavia Spencer, Oblika vode (The Shape of Water)

ZA NAJBOLJŠEGA IGRALCA:

  • Timothee Chalamet, Pokliči me po svojem imenu (Call Me By Your Name)
  • Daniel Day-Lewis, Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Daniel Kaluuya, Zbeži! (Get Out)
  • Gary Oldman, Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq

ZA NAJBOLJŠEGA STRANSKEGA IGRALCA:

  • Willem Dafoe, Projekt Florida (The Florida Project)
  • Woody Harrelson, Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins, Oblika vode (The Shape of Water)
  • Christopher Plummer, Ves denar sveta (All the Money in the World)
  • Sam Rockwell, Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ZA IZVIRNI SCENARIJ:

  • Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)
  • Zbeži! (Get Out)
  • Lady Bird
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ZA SCENARIJ PO PREDLOGI:

  • Pokliči me po svojem imenu (Call Me By Your Name)
  • The Disaster Artist
  • Logan: Wolverine (Logan)
  • Velika igra (Molly’s Game)
  • Mudbound

ZA ANIMIRANI FILM:

  • Mali šef (The Boss Baby)
  • The Breadwinner
  • Koko in velika skrivnost (Coco)
  • Bikec Ferdinand (Ferdinand)
  • Z ljubeznijo, Vincent: Van Goghova skrivnost (Loving Vincent)

ZA DOKUMENTARNI FILM:

  • Abacus (Small Enough to Jail)
  • Faces/Places
  • Ikar (Icarus)
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

ZA KRATKI DOKUMENTARNI FILM:

  • Eden and Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin/e
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

ZA TUJI FILM:

  • Una mujer fantástica
  • L’insulte
  • Brez ljubezni (Nelyubov)
  • O telesu in duši (Teströl és lélekröl)
  • Kvadrat (The Square)

ZA MASKO:

  • Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Victoria & Abdul
  • Čudo (Wonder)

ZA MONTAŽO:

  • Voznik (Baby Driver)
  • Dunkirk
  • Jaz, Tonya (I, Tonya)
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ZA POSEBNE UČINKE:

  • Iztrebljevalec 2049 (Blade Runner 2049)
  • Varuhi galaksije, 2. dejanje (Guardians of the Galaxy: Vol. 2)
  • Kong: Otok lobanj (Kong: Skull Island)
  • Vojna zvezd: Poslednji Jedi (Star Wars: The Last Jedi)
  • Vojna za Planet opic (War for the Planet of the Apes)

ZA KRATKI IGRANI FILM:

  • Dekalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

ZA KRATKI ANIMIRANI FILM:

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

ZA GLASBO:

  • Dunkirk
  • Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Vojna zvezd: Poslednji Jedi (Star Wars: The Last Jedi)
  • Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ZA SCENOGRAFIJO:

  • Lepotica in zver (Beauty and the Beast)
  • Iztrebljevalec 2049 (Blade Runner 2049)
  • Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Dunkirk
  • Oblika vode (The Shape of Water)

ZA FOTOGRAFIJO:

  • Iztrebljevalec 2049 (Blade Runner 2049)
  • Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • Oblika vode (The Shape of Water)

ZA KOSTUMOGRAFIJO:

  • Lepotica in zver (Beauty and the Beast)
  • Najtemnejša ura (Darkest Hour)
  • Fantomska nit (Phantom Thread)
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Victoria & Abdul

ZA MONTAŽO ZVOKA:

  • Voznik (Baby Driver)
  • Iztrebljevalec 2049 (Blade Runner 2049)
  • Dunkirk
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Vojna zvezd: Poslednji Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

ZA ZVOK:

  • Voznik (Baby Driver)
  • Iztrebljevalec 2049 (Blade Runner 2049)
  • Dunkirk
  • Oblika vode (The Shape of Water)
  • Vojna zvezd: Poslednji Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.