Te dni je bila prva tema na internetih dolga vrsta za vpis pri novi osebni zdravnici v ZD Slovenska Bistrica . Desni pol je to izkoristil za obračun z vlado, čeprav v tem primeru vlada nima ničesar s tem. Vsi so namreč pozabili, da sodijo občinski zdravstveni domovi v primarno zdravstveno varstvo občanov, za katere je odgovorna občina. In v občini Slovenska Bistrica je župan Ivan Žagar, ki pripada stranki SLS. Takoj postanejo stvari bolj jasne, kajne?
- Zakaj vlada zdravnikom, ki stavkajo, ne umakne soglasja za delo v drugih privat zdravstvenih ustanovah
- Ste ostali brez osebnega zdravnika, kljub temu da plačujete zdravstvene prispevke?
- Slovenski zdravstveni sistem bo rešilo 15 italijanskih zdravstvenih delavcev / 9 jih je Tonin že izgubil
- SdS je zdravstvu namenil 2 milijardi evrov / verjetno gre ta denar iz žepov SdSovcev, kajne?
To, da primanjkuje zdravnikov, je jasno že dolgo časa. Da se zdravniki upokojijo ali zaprejo svoje ordinacije, je tudi jasno. Ampak s tem nima nič vlada, ampak ima občina. Na njih je, da poskrbijo za primarno zdravstveno varstvo občanov. Tole dogajanje ni osamljen primer – že leta 2022, ko je bil na ablasti Janez Janša je bilo več kot 130.000 državljanov brez osebnega zdravnika.
Tudi drugje po Sloveniji se dogajajo vpisi pri novih zdravnikih, ampak se tega lotevajo na drugačen način. V občini Slovenska Bistrica so pač izkoristili to, da so lahko pokazali na “nesposobnost vlade”. No, tako so želeli vse skupaj prikazati, ker je pač s temi stvarmi preprosto manipulirati, čeprav je jasno, da je odločitev zdravstvenega doma, kako bo potekal vpis – zgolj njihova odločitev.
Glede na to, da so ljudje, ki so čakali v čakalnih vrstah, poročali, da so nekateri prijavili k novi zdravnici še vse ostale družinske člane, ki sploh niso bili v vrsti, je jasno, da so se tega v ZD Slovenska Bistrica lotili diletantsko in na način, ki ni primeren. Ampak za to očitno ne bo nihče odgovarjal, saj se je direktorica izgovarjala, da bi bilo treba ta problem rešiti na ravni države. Kako priročno, kajne?
Zadevo bi lahko rešili povsem preprosto, znotraj samega zdravstvenega doma, ampak verjamem, da ni bilo niti želje, še manj pa volje. Lažje je s prstom kazati na vlado in jo obtoževati nečesa, česar pa res ni kriva. Ampak v občini, kjer je župan iz kvote SLSa in je bil nekoč tudi sam minister, kaj drugega ni za pričakovati.
Se mi pa ob tem smilijo vsi tisti ljudje, ki so stali v vrstah, da bi prišli do svojega zdravnika. In ne čudi me, da je morala posredovati policija, kajti vsakomur, ki več ur stoji v vrsti in na koncu ostane brez vpisa, se verjetno vsaj malce zamegli, razume.