Screenshot Screenshot

Upam, da poslanec SdS Andrej Hoivik prejme pomoč, ki jo potrebuje

Kljub temu, da je Andrej Hoivik poslanec SdSa in da je njegovo razmišljanje povsem drugačno od mojega, pa se zavedam, da je bil njegov “klic na pomoč,” ki ga je izvedel s plezanjem na streho parlamenta, nekaj resnega in ne zgolj samo del šova. Iz takšnih situacij se kljub nestrinjanju z osebo ne smemo norčevati. Vsak od nas je lahko jutri v podobni situaciji. Upam, da poslanec SdS Andrej Hoivik prejme pomoč, ki jo potrebuje.

Leta 2022 je Andrej Hoivik izjavil: “Ne bodite depresivni, bodite aktivni, pridružite se nam v Slovenski demokratski mladini.” Verjetno se ni zavedal, da je “karma prasica,” in verjetno si ni predstavljal, da bo on v vlogi, ki se ji je takrat posmehoval.

Dejstvo je, da je čedalje več duševnih stisk v Sloveniji, ki so tudi posledica politike razdvajanja in manipuliranja, ki smo ji priča že od same osamosvojitve. Povsem jasno je tudi, kdo je tisti, ki ima največ koristi od “skreganega” naroda in ki vsak dan znova s svojimi pribočniki in troli poskrbi, da je tarča žalitev in posmeha nekdo z nasprotnega pola.

Pa vendar kljub vsemu, ko se zgodi nekaj takšnega, si ljudje ne bi smeli dovoliti norčevanja iz te osebe, čeprav se ne strinjamo z njo in čeprav nas je taista oseba še pred parimi dnevi užalila s svojimi izjavami.

V bistvu se mi Hoivik smili. Moral se je boriti za referendum, moral je lagati in zavajati. Moral se je pojavljati v javnosti, ker se je to pričakovalo od njega. Mogoče pa si v resnici ni želel nič od tega, vendar so bila pričakovanja dovolj velika in jih je moral izpolniti.

Ker se včerajšnje dogajanje ni dotikalo samo profesionalnega življenja, ampak tudi osebnega, pa je verjetno stiska še toliko večja. Mogoče se bo po tem dogodku sam začel zavedati pomena karme in mu bo to še pravočasno spremenilo življenje.

Seveda mu želim, da mu strokovne službe pomagajo pri okrevanju in da si dejansko vzame čas in razmisli, če je sploh primeren za takšno službo, kot si jo je izbral.

Če se znajdete v duševni stiski ali poznate nekoga, ki potrebuje pomoč, je pomembno, da veste, kam se lahko obrnete. V Sloveniji je na voljo več zanesljivih virov podpore:

V nujnih primerih:

  • Če menite, da je življenje osebe ogroženo, nemudoma pokličite 112 ali se odpravite na najbližjo urgenco.

 Takojšna pomoč (24/7):

  • Zaupna telefona – TOM telefon (za otroke in mladostnike):
    116 111 (vsak dan od 12. do 20. ure)
    www.e-tom.si
  • Zaupna telefona – Telefon za klic v duševni stiski (ZD Ljubljana):
    01 520 99 00 (24 ur na dan)
  • Klic v duševni stiski – Slovensko društvo za pomoč pri samomoru (Samarijan):
    116 123 (anonimno, brezplačno, 24/7)
    www.telefon-samarijan.si
  • SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja:
    080 11 55 (24 ur na dan)
    www.drustvo-sos.si

Psihološka pomoč in svetovanje:

  • Psihiatrična klinika Ljubljana – Center za krizno interventno pomoč:
    01 587 49 00
    www.psih-klinika.si
  • Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) – To sem jaz (mladi):
    Anonimna e-svetovalnica: www.tosemjaz.net
  • Združenje psihologov Slovenije – seznam terapevtov in svetovalcev:
    www.dps.si
  1. Kaj pa če je to vse propagndni stroj SDS? Kaj pa je če mu je ata JJ to naročil? Ne verjamem jim. Vsi so pokvarjeni do obisti.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja