To, da desnica zavaja in laže je vsem jasno. To, da potvarjajo zgodovino še bolj. Najbolj smešno pri vsem tem pa se mi zdi, ko objavijo “poročilo” z dogodka, kjer sicer sploh niso bili, ampak njihovi privrženci jih glasno podpirajo in verjamejo vsemu, kar napišejo. V tokratni vlogi #fakenews agregatorja sta Darko Bulat in Klemen Traven in poročanje o številu udeležencev na Kongresnem trgu.
- Domoljupci so pokazali svojo kulturo na prireditvi Nosil bom rdečo zvezdo
- Abritraža, družbeni mediji in #fakenews
- Žan Mahnič, kdaj in kje mi boš v živo povedal, da sem leftard?
Ker sem bil sam prisoten in videl, koliko ljudi je bilo dejansko tam, se mi spodnja objava na Facebooku ne zdi niti najmanj realna, da o tem, da mi je smešna, niti ne izgubljam besed. Ja, oni pač si lahko privoščijo tudi takšne laži in nihče ne bo več skočil v zrak, kajti to je del njihovega DNKja.
Darko Bulat: “Zvezdašev” je bilo kvečjemu nekaj sto in nič več. Domoljubov cca. 50. Pa še za te je oblast namenila vsaj 100 policistov, od katerih je bilo nekaj polno opremljenih v oklepih. “Zvezdaši” so za udeležbo dobili plačano malico in pijačo v stojnici za odrom, domoljubi so prišli iz ljubezni do lastne domovine, ki pa ni nastala zaradi rdeče zvezde ampak navkljub njej. In tudi včerajšnji dogodek (zares neprijavljeni komunistični politični shod) je pokazal, da torelantna Slovenija lahko preživi komunistični kraval le, če so komunisti varno za kako ograjo. Kot se tudi spodobi.
Bom šel po vrsti, da bo bolj razumljivo. Domoljupov ni bilo več kot 30. Lahko pa bi verjetno pogledali posnetke policije, ki je spremljala njihov nekulturno obnašanje.
Koliko je bilo udeležencev prireditve ne bom ugibal, ampak Jankovič je očitno ornk “zajebal”, ker lahko Kongresni trg sprejme samo nekaj 100 ljudi. Namreč, dejstvo je, da je bil Kongresni trg poln in poln je bil park. Če je to nekaj 100 ljudi, potem verjamem tudi v brezmadežno spočetje. Verjetno pa obstaja kakšna “aerial” fotografija, ki bi tema dvema razkrila pravo številko.
Zvezdaši so dobili plačano malico? Ne. To velja na desnici. Da jih moraš plačati, da pridejo tja. Glede na to, da so “zvezdaši” odprti ljudje, sem se pogovarjal z mnogimi. Iz raznih krajev Slovenije so prišli. Pa vendar niso dobili ničesar zastonj. Desnica dela zaključke sama po sebi, kar pa ni vedno najboljša odločitev.
Neprijavljen komunistični shod. No, bil je prijavljen. In rdeča zvezda ima še kakšen drug pomen, kot si ga dotična dva želita. Še en mimosunek, predvsem pa še eno podtikanje. Ampak tega smo navajeni pri desnici.
Stojnica za odrom? Resno? Kako da je nihče ni odkril, saj je bilo petje na suho grlo precej naporno. In ne, niti enega “šanka” ni bilo na prizorišču, torej še ena laž dotičnih dveh.
Ko desnica govori o ljubezni do domovine se najprej primem za denarnico, potem pa se spomnim domobrancev. Ja, desnica ma precej izkrivljen pogled na ljubezen do domovine. Da tega, da ji številke delajo probleme, niti ne omenjam. Ampak jih razumem. Če pride zgolj 30 domoljupcev na dogodek, potem mora biti razočaranje res veliko in posledično je potrebno uporabiti vse razpoložljive sile, da se sanira ta škoda.
“To, da desnica zavaja in laže je vsem jasno.”
Vsi tudi vemo, da so komunisti sodelovali z nacisti (celo ovajali so slovence!) v Sloveniji vse dokler ni Hitler napadel Stalina. Bo tako v redu?
dokaze, prosim
Samo po sebi je absurdno, da se ljudje se zmerom ukvarjajo z desnico/levico in njunimi idiotizmi.
“In rdeča zvezda ima še kakšen drug pomen, kot si ga dotična dva želita.”
HAD misli, da bi bil čas, da nam razložiš kaj tebi predstavlja rdeča zvezda, ker ti tako težko dotično pokažem kako močno se motiš. No, morda je pa to tvoj namen…
torej verjames, da obstajajo samorogi?
Ne mislim se spuščati na tvoj (ali bolje rečeno vaš nivo(?)), ne morem razumet kako lahko človek, ki je stisnjen v kot, ker nima več nobenega argumenta za zagovarjanje svojega prava, se tako nizkotno spusti na oseben nivo.
Ampak dobro, ne verjamem v samoroge (verjamem pa v nosoroge, saj obstajajo, poleg dejanjskega stanja, tudi zgodovinski dokazi in dejstva, verjamem namreč, da lahko verjamem v vse, kar zgodovina ni ovrgla kot neresnično). Vprašanje pa je kaj je neresnično: definitivno ni neresnično, da so domobranci sodelovali z nemci (drugo vprašanje je zakaj, pod kakšnimi okoliščinami, v to se ne bom spuščal), definitivno pa tudi ni neresnično, da so partizani in RDEČA ZVEZDA pobili mnoge nedolžne v povojnih ubojih (spet se ne bom spuščal v zakaj).
Poglej: dejstva… saj ni tako težko, ali pač?
Nakoliko si me iztiril iz začrtane smeri (mislim, da je bil tudi to tvoj namen), še vedno namreč ne vem kaj tebi pomeni rdeča zvezda
http://www.maxportal.hr/vijesti/komunisticka-partija-bugarske-sluzbeno-proglasena-zlocinackom-organizacijom/
http://www.mladina.si/153846/prepoved-rdece-zvezde/
SDS izmečki in pobalini, kot sta ta Bulat in Traven so spek pokazali kdo in kaj so. Velike nevzgojene in nekulturne podgane brez vsake človečnosti in poštenja kot vsi v njihovi čredi.
Videli smo to siroto od Klemna, ko je izgubljen bluzil po trgu že pred prireditvijo s piščalko v gobcu. Takoj že na daleč ugotoviš za kakšno ubogo mentalno siroto gre!
vojne je že zdavnaj konec oni se pa še kar bojujejo med sabo.. zares žalostno ..