Vero – true social je novost. Novo družbeno omrežje, ki naj bi združevalo vse dobre lastnosti ostalih družbenih omrežij in dalo večjo pozornost uporabnikom. Predvsem naj bi vsebovalo algoritmov za prikaz vsebin, ki nas jezijo pri Instagramu in Facebooku in ki marsikoga odvračajo od njegove uporabe. Za prvih milijon uporabnikov naj bi bil ta social network brezplačen …
- Facebook in Instagram – nočem vajinega algoritma za prikazovanje objav
- Aplikacija za kidanje snega – gajbica
- Registrska ima svojo Facebook stran / #registrska
Vero je včeraj zasedel vse mogoče novice na spletu. Polno ga je bilo na Instagramu, Facebooku, vsi večji mediji so pisali o njem. Uspel jim je dober “launch”, čeprav storitev ni delovala in se je bilo nemogoče registrirati. Za projektom stoji Ayman Hariri, libanonski milijarder, ki se je očitno odločil spremeniti svet algoritmov in prikazovanje “fake newsov”, kar je omogočil Facebook s svojimi premišljenimi akcijami.
Kaj je torej Vero? Če želite deliti video vsebine, foto vsebine, linke, glasbo, knjige … Potem to lahko počnete z Verom. Vendar se je potrebno najprej registrirati – aplikacijo najdete:
- iOS – http://get.vero.co/web-iOS
- android – http://get.vero.co/web-android
Ko imate aplikacijo na svojem telefonu se registrirate – vpišete svoje podatke in telefonsko številko in na SMS dobite potrditven PIN – potem pa še klic s čudne številke. In takrat se vse skupaj lahko začne!
Problem vseh novih aplikacij je “empty space”. Ko ste edini uporabnik aplikacije, ker je ostali še niso začeli uporabljati. In včeraj, ko ni nič delovalo, je bilo prav smešno klikati in čakati, da se karkoli zgodi. No, tudi njihovo iskanje ni delovalo, niti predlagani znanci, kljub temu, da sem enkrat redko dovolil dostop to kontaktov, ki jih imam v imeniku.
- če me kdo išče in želi dodati: Roni Kordis
Kakšne so torej prednosti Vero pred ostalimi že videnimi?
- obljubljajo aplikacijo brez oglasov
- obljubljajo aplikacijo, ki bo prikazovala objave kronološko (tako, kot je bilo to na začetku pri Facebooku in Instagramu)
- njihov UX naj bi bil odličen – pa vendar se meni ne zdi tako, saj so stvari dokaj nejasne
- iskanje “znancev” ni ravno tako preprosto, kot bi pričakoval – ali pa da bi mi sistem ponujal nove in nove zanimive obraze
- uporabljajo se #hashtagi
- lahko se “lajka” in komentira
- vsebina se deli na štirih nivojih (Close Friend, Friend, Acquaintance, Follower)
- vsebina je razvrščena v kategorije (video, photos, links, books… ) in vsak si lahko določi vsebine, ki jih želi na časovnici
- obstaja chat
- ne moreš objavljati “zgolj teksta” kot smo navajeni na FBju
Par slabosti:
- pokličejo te za verifikacijo iz čudne številke
- prvi dan je bil naval velik in večino časa nič ni delovalo
- iskanje ne deluje in je težko najti karkoli
- kljub poskušanju, da bi naredili zadevo UX friendly, jim to ni povsem uspelo
Vero čaka še veliko “tweakanja”, predvsem pa veliko sprememb. Kljub obljubjam in idejam pa se bojim, da tole nikakor ne more biti IG, FB, TW killer. Še manj. Čez pol leta bo, po mojem mnenju, tole podobno Google+ zgodbi. Ideja je bila super, ampak ljudem je bila preveč zakomplicirana. Predvsem pa dvomim, da bodo tole začeli uporabljati “influenserji”, ki jih takšna omrežja potrebujejo, da se naredi “breaktrough”.